Nie jestem wstanie spłacać pożyczki

Załóżmy taką sytuację, że decydujemy się na wzięcie pożyczki a po pewnym czasie nie jesteśmy wstanie jej spłacać. Co się wtedy dzieje? Nie ma co ukrywać, że nie da się zaplanować przyszłości w 100%. Czasem może dojść do sytuacji, której nie byliśmy wstanie przewidzieć.

Pożyczka rzecz święta

Niezależnie co się dzieje, pożyczka powinna być traktowana niczym jako święta rzecz. Najlepiej nie dopuścić do sytuacji, kiedy pożyczka staje się nie do spłacenia. Problem ze spłatą pożyczki to przede wszystkim spory koszt dodatkowy oraz problemy, jeżeli chodzi o ewentualne następne pożyczki/kredyty. Nie w każdym przypadku mamy do czynienia z takimi samymi problemami. Można powiedzieć, że elementem wspólnym jest naliczenie kar umownych oraz odsetek. Każde spóźnienie może nieść za sobą taką konsekwencję. Naturalnie, może nie oznacza musi. Nie ma ściśle określonych reguł, jeżeli chodzi o kary umowne i odsetki. Wszystko zależy od podpisanej przez nas umowy. Niekiedy zdarza się nawet, że jeden dzień spóźnienia powoduje dodatkowe opłaty.

Podsumowanie

Najkrócej rzecz ujmując trzeba zrobić wszystko, aby spłata pożyczki nie stawała się problemem. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, której nie byliśmy wstanie przewidzieć, nie pozostaje nic innego jak szybko reagować. W tekście powiedziałem o naliczaniu kar umownych oraz odsetek, ale możliwa jest również sprawa sądowa i egzekucja komornicza, przekazanie długu do windykacji czy wpisanie do baz dłużników. Można więc powiedzieć, że konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Ten wpis posiada 2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *