Ubezpieczenie pożyczki

Uważam, że poruszony przeze mnie temat ma bardzo duże znaczenie a nie mówi się o nim zbyt wiele. Tak się składa, że podczas zaciągania pożyczki bardzo często pojawia się możliwość jej ubezpieczenia. Czy warto z takiej możliwości skorzystać?

Efekty ubezpieczenia

Jeżeli mamy odpowiedzieć na pytanie to musimy zdać sobie sprawę z tego jaki jest efekt ubezpieczenia. Ubezpieczenie pożyczki jest taką swojego rodzaju ochroną. Ochrona ta na pewno przekłada się na zmniejszenie ryzyka niewypłacalności. Poza tym może dojść też do poprawy warunków pożyczki poprzez obniżenie oprocentowania. Z drugiej strony ubezpieczenie jest ściągnięciem na siebie dodatkowego kosztu.

Więcej za czy przeciw?

Mając na uwadze to wszystko, co zostało powiedziane należy zastanowić się nad tym czy rozwiązanie ma więcej pozytywów, czy negatywów. Na pewno pozytywem jest to, że mamy ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Przykładowej utraty pracy raczej nie da się przewidzieć. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku wzięcia pod uwagę dokładnego kosztu ubezpieczenia. Jeżeli chodzi o dokładny koszt ubezpieczenia to nie sposób powiedzieć o jakiej kwocie mowa. Można powiedzieć, że obowiązuje pewien wzór pomagający wyliczać kwotę ubezpieczenia. Składkę ubezpieczeniową wylicza się od kwoty udzielonej pożyczki i liczby rat przeznaczonych do zapłaty. Podejrzewam, że wszyscy wiedzą, iż mówimy o dodatkowej opłacie w skali miesiąca. Na tym zakończę tekst. Zachęcam do jego dokładnego przeanalizowania oraz wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Ten wpis posiada 2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *